Jednokrídlové dvere

otočné dvere

Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. Vestibulum tortor quam, feugiat vitae, ultricies eget, tempor sit amet, ante. Donec eu libero sit amet quam egestas semper. Aenean ultricies mi vitae est. Mauris placerat eleifend leo.

Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. Vestibulum tortor quam, feugiat vitae, ultricies eget, tempor sit amet, ante. Donec eu libero sit amet quam egestas semper. Aenean ultricies mi vitae est. Mauris placerat eleifend leo.

Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. Vestibulum tortor quam, feugiat vitae, ultricies eget, tempor sit amet, ante. Donec eu libero sit amet quam egestas semper. Aenean ultricies mi vitae est. Mauris placerat eleifend leo.Falcové prevedenie


Falcové dvere

Dvere s polodrážkou (falcové dvere) výhody: väčšie vôle medzi dverným krídlom a zárubňou. To zabezpečí aby aj pri prípadnej zmene nastavenia alebo drobnej závade (odlepenie PUR peny, zmena rozmeru dverí so zmenou vlhkosti vzduchu v jeseni a zime a pod.) dvere fungovali a nezadierali do zárubne. zakrytie medzeri medzi dverami a zárubňou. Dvere osadiť tak, aby mali presne rovnakú medzeru je takmer nemožné. Falc tieto drobné rozdiely zakrýva a výsledok vyzerá dobre. zakrytie prehnutia dverí. Dvere sú obyčajne vzhľadom na svoju dĺžku prehnuté 2-3 mm. Falc zabezpečí, že toto prehnutie nie je vidno. konštrukcia závesov. Závesy pre dvere s polodrážkou sú veľmi lacné, a umožňujú jednoduchú reguláciu ktorá zabezpečí presné nastavenie dverí. Dôležitosť tohto bodu plne chápu hlavne montéri, alebo ľudia čo potrebovali nastaviť dvere kde to bol problém. prekrytie polodrážky pri zámku. Nie je vidno západku zámku. Pokiaľ chcete použiť guľu, nie je problém s tým, že by vám ich niekto zatlečením kreditkou otvoril (ako v americkom filme). bezproblémové skracovanie dverí. Napríklad zvihnete podlahu alebo si dáte hrubý koberec a potrebujete zhobľovať zo spodku dverí. historická a geografická identita. Táto konštrukcia pokračuje v estetickom a technickom riešení zavedenom v našich končinách. Je to podľa môjho cítenia niečo také, ako majú v Anglicku napr. červevé telefónne búdky, dvojposchodové autobusy, umývadlá s dvomi oddelenými balériami. Tam je to v poriadku, u nás by to bolo nazvyčajné. nevýhody: obtiažnejšie urobenie dekorovej úpravy v polodrážke (nalepenie pásky)

Bezfalcové prevedenie


Bezfalcové dvere

Bezfalcové dvere sú riešením pre náročného zákazníka ktorý ocení že dvere v zatvorenom stave zachovávajú jednotnú plochu so zárubňou. Nová konštrukcia skrytých závesov umožňuje úplné otvorenie dverí a zároveň pri zatvorení skryté závesy nerušia celistvú plochu dverí a zárubne. Závesy novej konštrukcie umožňujú 3D nastavenie vo všetkých smeroch, čím je umožnené dokonalé nastavenie dverného krídla.
Dvojkrídlové dvere

Dvojkrídlové dvere

Dvojkrídlové dvere sú ideálnym riešením v priestoroch, kde chcete získať široký prechod medzi miestnosťami a zároveň mať možnosť ich oddelenia. Takmer každý model dverí Linea je možné objednať v dvojkrídlovej verzii, vďaka čomu je možné prispôsobiť dizajn k zvyšným už namontovaným dverám.


◀ Spät